Självklart har kylaren spruckit lagom till banåkningen på Gotland Ring…….x( Har någon en kylare till salu alternativt till utlåning hör av er!
Båten går till Gotland nu på fredag den 2 maj så jag måste få ihop bilen till dess. Ring på 0707999326 om du vet om någon kylare, jag svarar dygnet runt.
Mvh, Henke (som går ut och häller i kylartätning fast jag vet att det inte kommer funka, man lever ju på hoppet…….)
Häll inte i kylartätning…om du inte vill riskera att få byta termostaten med.
En ny kylare kostar 2900 hos Subaru handlarn. Tar 2-4 dagar att få hem.
Mekonomens kostar 3900 och är med aluminium gavlar istället för plast som de är orginal. Tar en dag att få hem.
Mvh.Mattias – Som köpte hos mekonomen då det var bråttom 🙂
———————————-
Efternamnen på mina flickvänner är Jpeg,mpeg och Avi 😉
Ja åkte på att köpa ny i höstas, tog hem via x-tra jobbet autoexperten, fanns/finns på huvudlagret då så en dylig butik i din närhet bör kunna lösa de ganska snabbt. Byta tar bara någon timma 🙂