SSC Allmänt snack Allmänt småprat ScoobySport i konkurs

Visar 3 inlägg - 1 till 3 (av 3 totalt)
  • Författare
    Inlägg
  • #7766
    skytiskapilen
    Deltagare

      Pete Croney och hans ScoobySport har gått i konkurs. Tråkigt för honom men eftersom han är skyldig mig ca 9000 SEK så suger det hårt för en nuvarande låginkomsttagare x( Scoobysport- namnet har tagits över av Simon de Banke som ska driva vidare men med ett förändrat koncept.

      Med facit i hand kan jag med stor säkerhet säga att jag aldrig kommer att köpa något av större värde på samma sätt igen. Pengar och varor kommer att byta ägare vid samma tillfälle framöver. Hemförsäkringar täcker bara bedrägerier från ett halvt basbelopp och uppåt så det är fritt fram för skojare att lura folk på relativt rediga belopp. En process för att driva in pengar kostar en hel del via advokat, speciellt när det rör sig om handel från utlandet.

      Nån som känner en advokat i england som jobbar gratis? ;(

      /Andreas
      http://www.computerpannen.com/cwm/contrib/sarge/Tire_anim.gif
      – Original Gangster –

      #89086
      Niklas
      Deltagare

        Fi f– vad trist. Synd man inte kan beställa via postförskott från utlandet. 🙁

        #89085
        H_c
        Deltagare

          de skylder meg også mye penger, fem tusen er det snakk om her! Jævlene, og når jeg ringte så sa de alltid, vi sender det snart.. etc etc..
          Jeg handler en del deler til subaruen min fra utlandet, og følgende firma er dønn seriøse og leverer varene!

          Whiteline, australia
          http://www.whiteline.com.au/

          j-w-racing uk
          http://www.j-w-racing.co.uk/

          xelleration, Usa.
          http://www.xcceleration.com/index.htm

          Får du dem til å sende via bud, og IKKE via postservice så har du varene innen 14 dager, Garantert!

        Visar 3 inlägg - 1 till 3 (av 3 totalt)
        • Du måste vara inloggad för att svara på detta ämne.