SSC Allmänt snack Allmänt småprat Då är ju frågan om..

Visar 3 inlägg - 1 till 3 (av 3 totalt)
  • Författare
    Inlägg
  • #24279
    down_the_drain
    Deltagare

      jag är den första i klubbens historia som gjort på detta viset:)

      År 2000 inhandlades en sprillans ny Silvrig Impreza GT,kördes dryga 5500mil.Såldes 2006 till en go kille i linköping och nu helt plötsligt står exakt samma GT i mitt garage IGEN sidan om min 08:a 😀
      3 ägare totalt varav jag är två utav dem 😀 Kan det va som så att jag är den första i klubben som gjort på detta viset..?

      Visst,den går som en påse skit jämför med min 08:a men det skall väl gå att ändra på under vintern ;D

      http://www.impreza.nu/expo/view_photo.php?set_albumName=album194&id=ImprezaBeach_55

      /Peter ”med två imprezor i garaget”

      #211432
      Snowman
      Deltagare

        Jadu, det är nog inte så vanligt iaf 🙂
        Men skönt för mig att veta att hon blir väl omhändertagen igen iaf 🙂 Glöm nu inte att uppdatera hur projektet fortskrider, ska bli kul att se vad hon kan prestera!

        /Markus – numera dieselåkare….

        #211431
        tendency
        Deltagare

          Ja, du är nog ganska ensam om det. Kul, och grattis till den… nygamla bilen. 🙂 Skulle också kunna handla tillbaka min gamla GT, om näste ägaren har skött den bra.

        Visar 3 inlägg - 1 till 3 (av 3 totalt)
        • Du måste vara inloggad för att svara på detta ämne.