När jag står och tittar ut från kontorsfönstret i dag skådar jag på ca 150m håll en imprezabroder som parkerat vid kartineholmsv i åby, jag har starka misstankar att ägaren bor där, då det länge har stått en legacy turbo kombi(klassiskt vinröd) på samma plats.
I går hörde jag utanför hur ett vackert boxermuller far förbi på g.stockholmsvägsbacken När jag hitter fram till föstret hinner jag bara se en blå impreza av senare mod. typ WRX
För en par veckor sedan såg jag på samma backe en gäng grabbar med stort ”faan va fränt att åka impreza-smile” sittandes i en grön GT, förmodligen nyinskaffad ( iofs har jag alltid den minen…)
Är det någon som finns med i klubben? I så fall, kom förbi på en kaffe och jämför avgassystem, motorrum mm!! Nån kanske har sett var min blåa impreza kombi är parkerad!? (Galvour)
/ Andreas:-)