› SSC › Allmänt snack › Allmänt småprat › Vilken verkstad är bäst i Stockholmsområdet?
- Detta ämne har 7 svar, 1,009 deltagare, och uppdaterades senast för 14 år, 2 månader sedan av
Manor.
-
FörfattareInlägg
-
4 november, 2011 kl. 09:20 #27080
Patrick P931
DeltagareHallå!
Jag antar att överskriften som är frågan kanske inte är helt lätt att svara på då mycket subjektivitet kommer in i bilden.
Men, då jag letar efter en verkstad, stor eller liten, som kan ta hand om min Subaru – i Stor-Stockholm, var ska jag då åka?
Jobb som är på g är vad jag tror byte av en bussning i framvagnen (har något klonk vänster fram) men även andra saker som turbobyte. Så Subaruerfarenhet är något av ett krav.
En bra och ärlig ”allbilsverkstad” har jag, ligger i Jakobsberg Järfälla. Skicka gärna pm för kontaktuppgifter om ni söker en sådan. Men nu söker jag som sagt en Subarumeck.
Alla tips uppskattas, men jag ser helst att det är en ärlig meck/verkstad.
🙂
Patrick4 november, 2011 kl. 13:16 #231456Manor
DeltagareFürstenhoffs Motor i Huddinge :).
4 november, 2011 kl. 17:40 #231458arellano
DeltagareFürstenhoffs Motor i Huddinge :).
+++ om Gregor håller i verktygen !
4 november, 2011 kl. 22:36 #231455OzO
DeltagareMen, då jag letar efter en verkstad, stor eller liten, som kan ta hand om min Subaru – i Stor-Stockholm, var ska jag då åka?
Alla tips uppskattas, men jag ser helst att det är en ärlig meck/verkstad.
Vilken verkstad som är bäst är satans svårt att säga. Men den Subarumeck som jag utan tvekan skulle rekommendera är Gregor 😎 och han råkar jobba i Sthlm närmare bestämt på Fürstenhoff. Lång erfarenhet, kunskap, trevlig, mm, mm.
4 november, 2011 kl. 23:30 #231459Lt Dan
DeltagareVilken verkstad som är bäst är satans svårt att säga. Men den Subarumeck som jag utan tvekan skulle rekommendera är Gregor 😎 och han råkar jobba i Sthlm närmare bestämt på Fürstenhoff. Lång erfarenhet, kunskap, trevlig, mm, mm.
OZO..bra sagt. Som jag ser det är Furstenhoff är inte på nåt sätt bättre än andra men just gregor kan sin sak helt klart 🙂 Mkt proffsig och kunnig mek!!
5 november, 2011 kl. 17:08 #231460Surbarbro
DeltagareSåklart, Fürstenhoff.
Gregor är inte bara bäst utan snygg också. 😉
Ingen tvekan och om man flirtar, så får man en lånebil.
Lycka till!5 november, 2011 kl. 20:58 #231461Patrick P931
DeltagareHaha, väldigt ensidigt i Gregors favör. 🙂
Tack för alla svar!
Tråkigt bara att verkstaden ligger så långt borta, men vad gör man inte för sin ögonsten. 😉
6 november, 2011 kl. 18:29 #231457Manor
DeltagareGregor är kung, men även en av hans kollegor (även han polack) är om inte kung så en kronprins ;).
-
FörfattareInlägg
- Du måste vara inloggad för att svara på detta ämne.
