Jag tror inte mina ögon! Hittar ingen knapp/spak någonstans??
Det sitter ju en knapp längst ut på armen till vindrutetorkaren – för spolning av bakrutan – men bara torkaren då??
Vattnet i bilen hade fryst, så det gick inte att spruta och se, men torkaren borde ju gått igång iaf tycker man ju?
Tacksam för tipps!
/Guailo
PS Instruktionsboken är på Italienska, och där är jag ingen fena direkt… Nån som vet var man kan köpa en på ett begripligt språk? (Läs Svenska, Engelska)
På min italienimporterade 97 kombi 🙂 vrider man också på spaken….
Min lokala subaruverksta fixade instruktionsbok. Fanns 2 olika till 97. Kostade bara en hundring styck..
>Vajjert!
>
>Skall testa snurra spaken nästa gång jag hälsar på bilen…
>
>Vet du varför det finns två olika böcker till 97’orna??
>
>Mvh,
>Peter
>
>…snart med Italien importerad kombi…
>
>Har du förresten några tipps när det gäller våra bilar, har
>du hittat något speciellt som inte är ”som vanligt” pga
>Italienhistorien?
Va ingen större skillnad på böckerna. Den ena hade nått tilläggsblad som va medtryckt i den andra och sen lite ” kosmetiska ”
skillnader. E ingen fena på bilar men tror inte det ska va nån större skillnad på italienbilarna. Min bil va lite modifierad när jag fick den. BLA med andra ok i fram vilket gör att jag inte kan få på fuskreserven i fram… Lärt mig den hårda vägen*S